Jūs esate čia:Titulinis>>Seniūnijos>>Skuodo miesto seniūnija

Skuodo miesto seniūnija

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
012
013
015
016
Tel: (8 440) 739 77, +370 686 69601
El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 
     Skuodo miesto seniūnija - gali pasigirti tuo, jog turi patį seniausią šalyje istorijos paminklą – Mūro kryžių, savąją „jūrą" – Bartuvos upės užtvanką, prie kurios veikia hidroelektrinė. Miesto svečių dėmesį patraukia gražuolis parkas su fontanu, sporto aikštelė jaunimui jame ir daugybe ūksmingų kampelių pasislėpti nuo saulės kaitros. Miestas turi dvi bažnyčias – katalikų ir liuteronų, muziejų, meno mokyklą, kultūros centre nuo 1995 metų veikiantį Žemaičių teatrą, kuriame visi spektakliai vaidinami tik žemaitiškai, kitus garsius meno saviveiklos kolektyvus – mišrų chorą „Apuolė", atšventusį 60 metų jubiliejų, liaudiškos muzikos kapelą „Bartuva", folkloro ansamblį „Vereta". Mieste daugelį metų per Žolinę rengiama įspūdinga „Gėlių fiesta", kurios metu kasmet apdovanojama po dešimt pavyzdingiausių miesto sodybų šeimininkų. Skuodas puikuojasi daugybe pavyzdingų sodybų ir drąsiai gali būti vadinamas vienu pavyzdingiausiai tvarkomų miestų ne tik Žemaitijoje, bet ir Lietuvoje.
 
Objektai:
- Mūro kryžius – seniausias paminklas Lietuvoje
- Paminklas J. Chodkevičiui
- Evangelikų liuteronų bažnyčia – architektūros paminklas
- Paminklas tautos kančioms atminti
- Švč. Trejybės bažnyčia
- Tūkstantmečio akmuo
- Skuodo muziejus
- Paminklas žydų genocido aukoms atminti
- Skuodo miesto parkas
- Karių kapinės

Lankomiausios vietos:

Mūro kryžius – seniausias paminklas Lietuvoje

     Mūro kryžius stovi Skuodo miesto centro skvere. Tai koplyčia pirmosioms katalikų misijoms Skuode atminti – seniausias paminklas Lietuvoje (sovietmečiu nugriauta, atstatyta 1990 m.). Paminklą miestelio kvadratinės formos aikštėje pastatė J. Chodkevičius 1567 m. Tai mūrinė, tinkuota, stačiakampė koplytėlė. Stogelis keturšlaitis piramidinis, dengtas skarda, viršuje – metalinis kryžius. Kryžiuje iš keturių pusių yra įdėti paveikslai. Didžiausiuose paveiksluose – Šv. Jurgis su perdurtu slibinu po kojomis. Senovėje žmonės laikė Šv. Jurgį didžiu ir galingu. Antras paveikslas – Šv. Barboros, kuri buvo vaizduojama teikianti paskutinę paguodą mirštantiems. Trečiasis paveikslas – Kristus nešantis kryžių. Ketvirtasis paveikslas Šv. Florijono, kuris visada vaizduojamas su kipiu – kaip gaisro gesintojas. Kol Skuode nebuvo bažnyčios prie šio paminklo vykdavo Šv. Mišios. Šiomis dienomis čia pažymimos svarbiausios miesto ir šalies šventės bei įvykiai.

Švč. Trejybės bažnyčia

     Skuodo 1572 m. privilegijoje miesto taryba įpareigota pastatyti naują katalikų bažnyčią, o senąją palikti. 1614 m.( Ją pastatė Vilniaus vaivada Jonas Karolis Katkevičius). 1725 m. kunigaikštis Kazimieras Sapiega pastatė naują bažnyčią, kurią konsekravo vysk. Antanas Domininkas Tiškevičius. Per 1835 m. miesto gaisrą sudegė.
     1847-1844 metais Tomo Sutimto pastangomis ir rūpesčiu buvo pastatyta dabartinė Romos Katalikų bažnyčia, kuri buvo koncekruota vysk. Motiejaus Valančiaus 1850 m. Luknių kaimo ūkininkų Kazimiero Dirkščio, Motiejaus Girdžiūno ir Juozapo Paulausko lėšomis 1891–1896 m. nulieti 3 varpai. Šie varpai labai gražūs, autentiški, su paveikslais ir ornamentinėmis juostomis, taip pat su originaliais įrašais.

Skuodo muziejus

     Skuodo muziejus yra vietinis krašto muziejus, kurio steigėjas Skuodo rajono savivaldybė. Pagrindinė muziejaus funkcija yra rinkti, kaupti, saugoti Skuodo krašto kultūros istoriją atspindinčias muziejines vertybes. Šiuo metu muziejuje sukaupti ir saugomi archeologijos, istorijos, etnografijos, architektūros, numizmatikos, tautodailės, gamtos rinkinių eksponatai. Didžiausi yra istorijos, etnografijos, tautodailės, archeologijos rinkiniai. Muziejuje eksponatai kaupiami renkant iš žmonių, jiems dovanojant, perkant, renkant eksponatus ekspedicijų metu.

Evangelikų liuteronų bažnyčia – architektūros paminklas

     Bažnyčia stovi miestelio centre, rytinėje aikštės pusėje. Dabartinės bažnyčios fundatorius – grafas Sapiega. Bažnyčia pastatyta 1821 m. 1924 m. bažnyčia buvo remontuota. Po II pasaulinio karo bažnyčia buvo naudojama tik per didžiausias liuteronų šventes ir laidotuves. 1972 m. bažnyčia restauruota. Šiuo metu joje veikia tautodailės paroda – parduotuvė „Margutis".
     Ji seniausias Skuode statinys. Bažnyčios pastatas buvo įtrauktas į architektūrinių paminklų skaičių.
 
Paminklas J. Chodkevičiui
 
     Paminklas J. Chodkevičiui stovi prie Skuodo savivaldybės. Paminklas Skuodo miesto įkūrėjui Jonui Chodkevičiui buvo pastatytas 2003 metais. Šios skulptūros autorius– Marius Grušas, architektas – Adomas Skiezgilas.
 
Tradiciniai renginiai ir kolektyvai
 
Folkloro ansamblių šventė „Liob šuoktė, liob dainioutė"
 
     Ši, tradicine tapusi, šventė vyksta Skuodo miesto parko pievelėje prie fontano. Jos metu ne tik koncertines programas skuodiškiams parodo mūsiškio bei kaimyninių rajonų folkloro kolektyvai, bet ir 21 val. vakaro kartu dideliame būryje sugiedama Tautiška giesmė.
Tarptautinis sakralinės muzikos festivalis
Šiame festivalyje, kuris vyks Švč. Trejybės bažnyčioje, kartu su Skuodo kultūros centro chorais dalyvaus kolektyvai ne tik iš kaimyninių rajonų, bet ir iš Latvijos Respublikos Priekulės bei Grobinios miestelių. Šis festivalis bus skirtas Skuodo vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 760-osioms metinėms.
 
Gėlių fiesta
 
     Šioje tradicinėje vasaros pabaigos šventėje dalyvauja Skuodo miesto, rajono seniūnijų, nevyriausybinių organizacijų ir kt. floristai, kuriantys iš gėlių bei žalumynų menines puokštes, kompozicijas, kilimėlius. Jos metu taip pat būna įteikiami apdovanojami tais metais vertinimo komisijos atrinktų gražiausių miesto sodybų šeimininkams, pavyzdingiausiai aplinką besitvarkančių daugiabučių namų bendruomenių bei įstaigų atstovams. Renginiui įsibėgėjus, jo dalyviams ir stebėtojams gerą nuotaiką dovanoja koncertuojantys meno mėgėjų kolektyvai ar profesionalūs atlikėjai.
 
„Skouda boužės juomarks"
 
     „Skouda boužės juomarks" vyks tradicinėje vietoje – aikštelėje prie turgaus. Šiame renginyje dalyvaujančios rajono seniūnijos, kaip išmanydamos išradingiau, įrengia savo „kiemelius-paviljonus" ir kviečia juose apsilankyti, paragauti žemaitiškų valgių: kastinio, sriubalynės, gardžių pyragų, atsigerti lauko žolių arbatėlių ir pan. Šventės metu specialiu prizu „Skouda boužė" apdovanojama išradingiausiai paviljoną įrengusi seniūnija. Į jomarką atvažiuoja ne tik rajono seniūnijų atstovai, bet ir menininkai, tautodailininkai, sodinukų augintojai ir amatininkai iš įvairių šalies kampelių. Galima įsigyti jų siūlomų prekių. Šventės vedėjai - humoristiniai personažai šmaikščiai pateikia laikmečio aktualijas, krečia pokštus, betarpiškai bendrauja su po jomarką vaikštinėjančiais žmonėmis. Jomarko metu koncertuoja rajono bei šventės svečių meno mėgėjų kolektyvai. Maloniai patraukia momentinė loterija, kurioje nebūna „tuščių" bilietų – galima išlošti vištų, gaidžių, daržovių, sodinukų, grūdų, žirnių ir kt. ūkiškų dalykų.
 
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidėnam tievū kalba"
 
     Šis renginys vyksta kasmet paskutinįjį lapkričio mėnesio šeštadienį. Jame kviečiami dalyvauti žemaitiškai vaidinantys Žemaitijos teatrai, svečiai iš kitų šalies etninių regionų – Aukštaitijos ir Suvalkijos ar Dzūkijos.
 
Liaudiškos muzikos kapela „Bartuva"
Vadovas Vidmantas Valinskis
Tel.: 8 686 239 17
 
Choras „Apuoliukas"
Vadovė Rasa Nikartienė
Tel.: 8 615 414 05
 
Folkloro ansamblis „Vereta"
Vadovė Sigita Žiemelienė
Tel.: 8 686 654 30
 
Mišrus choras „Apuolė"
Vadovė Kristina Rimienė
Tel.: 8 686 392 68
 
Vokalinis ansamblis „Vaivorykštė"
Vadovė žr. Mišrus choras „Apuolė"
 
 
Apgyvendinimas, maitinimas ir pramogos
 
Kavinė – picerija „Vespera"
P.Cvirkos g. 4, Skuodas
Tel.:8 610 035 95
 
Kavinė – baras, kambarių nuoma „Pas Nerijų"
Vaižganto g. 6, Skuodas
Tel.: (8 440) 79 150, 8 600 23 159
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 
Kavinė, kambarių nuoma "Skuodiškių užeiga"
Vilniaus g. 21, Skuodas
Tel.: 8 615 30 714
 
Kavinė – baras „Puta"
Laisvės g. 1, Skuodas
Tel.: (8 440) 73681
 
Picerija „Pizza and Kebab house"
Vytauto g., 13B, Skuodas
Tel.: 8 622 02665
 
Pirtelė rūsyje
Birutės g. 20, Skuodas
Tel.: 8 615 310 68
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 
Svečių namai "Gandrinė"
Statybininkų g. 20, Skoudas
Tel. (8 440) 528 37
Mob. 8 616 03 376
www.gandrine.lt
 
Daugiau šioje kategorijoje: « Skuodo seniūnija Šačių seniūnija »

Prisijungę 636 svečių ir narių nėra