Jūs esate čia:Titulinis>>Seniūnijos>>Skuodo seniūnija

Skuodo seniūnija

Vilniaus g. 13, LT-98112, Skuodas
Tel. (8 440) 455 88
El.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 
     Skuodo seniūnijos kraštovaizdį paįvairina Kernų, Puodkalių, Skuodo, Gurstiškės bei Kubiliškės tvenkiniai. Šalia Luknės kaimo, dešinėje kelio Skuodas-Lenkimai-Darbėnai-Kretinga pusėje – garsiojo Skuodo mūšio, vykusio 1259 metais ir pasibaigusio kryžiuočių sutriuškinimu, vieta, pažymėta karžygius vaizduojančiomis medžio skulptūromis specialiai įrengtame parkelyje. Užluobės kaime Luobos upės kairiajame krante nuo tarpukario laikų tebeveikia koplytėlė Lurdas, prie kurios gegužės mėnesį tikintieji renkasi „Majavų" giedotojai. Skuodo medės miškuose verta apsilankyti grybautojams, piliakalnių lankytojų laukia Puodkalių ir Kubiliškės piliakalniai. Narvydžių kaimas garsėja tradicinėmis rugsėjo pradžioje vykstančiomis „Cepelinų šventėmis", Daukšiai neatsilieka – sumanė rengti „Kepsnių šventes" liepos mėnesį. Puodkaliai garsėja gandrų palydomis bei tradiciniu kasmetiniu kraštiečių susitikimu. Yra į ką akis paganyti vienoje iš pavyzdingiausių seniūnijos gyvenviečių – Didžiuosiuose Rūšupiuose.
 
Objektai:
- Skuodo mūšio vieta
- Kubiliškės piliakalnis
- Puodkalių piliakalnis
- Užluobės lurdas
- Guntino akmuo vad. Laumės akmeniu
- Daukšių (Šakalių) piliakalnis
 
Lankomiausios vietos:
 
Užluobės lurdas

     Užluobės kaime, priešais žinoma Šarkės dvarą, buvo nemažas valstiečio Juozo Žadausko ūkis. Jo žemė šliejosi prie Luobos upės, prie aukšto jo skardžio. Juozas Žadauskas pasižadėjęs 1938 metais šiame skardyje prie pat upės pastatė nedidelį Lurdą, pasodino liepaičių, aptvėrė tvorele. Prie naujo Lurdo šventinimo dalyvavo keturi kunigai.
Antrasis šventinimas buvo, kai į iškastą šulinuką kunigas L. Jankauskas supylė iš Prancūzijoje esančio Lurdo atvežtą vandenį.
Labiausiai Lurdas lankomas ir prie jo meldžiamasi gegužės mėnesį. Jo viršutinėje dalyje užrašyta: ,,Marija ligonių sveikata".
 
Kubiliškės piliakalnis
 
     Piliakalnis datuojamas II tūkst. pradžia. Piliakalnis įrengtas Bartuvos ir Opalio upių kairiuosiuose krantuose, jų santakoje esančiame kranto kyšulyje. Šiuo metu piliakalnis yra sutvarkytas, pritaikytas turistams. Nuo jo atsiveria gražus vaizdas į apylinkes, yra netoli vandens.
 
Skuodo mūšio vieta
 
     Skuodo mūšis – žemaičių ir Vokiečių ordino livoniškosios šakos kariuomenių mūšis, kuris įvyko 1259 m. prie Skuodo, Luknių kaime. Mūšis pasibaigė kryžiuočių sutriuškinimu. Tai vienas didesnių žemaičių mūšių su kryžiuočiais, įvykusių iki Durbės mūšio. Skuodo mūšio vieta Skuodo rajono gyventojų rūpesčiu paženklinta trimis liaudies meistrų sukurtais stogastulpiais.

Puodkalių piliakalnis
 
     Piliakalnis įrengtas Bartuvos kairiajame ir Erla (Bartuva) dešiniajame krante, jų santakoje esančiame aukštumos kyšulyje. Aikštelė beveik apskrita, orientuota vakarų – rytų kryptimi. Puodkalių piliakalnis yra vienas didžiausių Lietuvos – Latvijos pasienyje. Piliakalnis datuojamas I tūkst. – XIII a. Piliakalnio žvalgomuosius archeologinius tyrimus 1948 m. ir 1966 m. atliko Lietuvos istorijos institutas.

Tradiciniai renginiai ir kolektyvai

Cepelinų šventė Narvydžiuose

     Kiemelyje prie Narvydžių kaimo bendruomenės namų vyks tradicinė Cepelinų šventė. Jos metu ne tik vaišinamasi vietos šeimininkų pagamintais ir išvirtais cepelinais, bet ir vyksta meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai, jaunimas dalyvaujama gatvės krepšinio 3x3 varžybose. Renginys prasideda pusiaudienį ir baigiasi saulei leidžiantis.
 
Apgyvendinimas, maitinimas ir pramogos

Kaimo turizmo sodyba „Linksmoji trobelė"
Karjero g., Narvydžiai., Skuodo rajonas
Mob.: 8 618 509 38
El.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
www.linksmoji trobele.lt
 
Baidarių nuoma
Puodkalių kaimas, Skuodo rajonas
Tel.: 8 687 945 95
 

Prisijungę 645 svečių ir narių nėra